Książki na wakacje – TOP 5

Kryminał, reportaż, a może coś z dreszczykiem? Na wakacje warto zabrać coś do czytania. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż relaks z dobrą książką na leżaku w przytulnym i komfortowym domu wakacyjnym z basenem lub na tarasie  apartamentu nad morzem, w górach lub nad jeziorem. Intensywny tryb życia, praca zawodowa sprawiają, że często brakuje nam czasu na lekturę. Wakacje to idealny moment, aby nadrobić trochę książkowych zaległości. A oto nasze rekomendacje:

 

1)    Dan Brown: Piekło / Inferno

Najnowsza książka mistrza thrilleru - Dana Browna to kolejna opowieść o przygodach specjalisty od symboliki Roberta Langdona wprowadza czytelnika  głęboko w świat konspiracji. Główny bohater musi zgłębić tajemnice jednego z najciemniejszych arcydzieł światowej literatury: „Boskiej Komedii” Dantego. Trzymająca w napięciu historia nie tylko na wakacje we Włoszech!

 

2)    Camilla Läckberg: Księżniczka z lodu

Pierwsza część z kryminalnej sagi, których akcje odbywają się w szwedzkiej miejscowości Fjallbaca. Powieści Läckberg osiągają czołowe miejsca na listach bestsellerów w Szwecji. Jeśli ktoś czytał sagę Millenium to sięgając po te książki również nie powinien się zawieść.

 

3)    Beata Pawlikowska: Planeta dobrych myśli

Podróżniczka i dziennikarka przelała na papier swoje doświadczenia i zachęca do zmiany sposobu myślenia na pozytywny, uwolnienia się od przesądów, uprzedzeń i ograniczeń. A jak to najlepiej zrobić: podróżując:)

 

4)    Marek Walkuski: Wałkowanie Ameryki

Ameryka w oczach wieloletniego  korespondenta Polskiego Radia. Jaka jest? Jacy sa Amerykanie? W dowcipny sposób autor opowiada o swoich doświadczeniach, obserwacjach, jakie poczynił podczas pobytu w Stanach, wyjaśnia, tłumaczy i przełamuje stereotypy.

 

5)    Grzegorz Kasdepke: Wakacje detektywa Pozytywki

Coś dla najmłodszych czytelników – książka detektywistyczna dla dzieci, złożona z kilkunastu zagadek, które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać.