Interhome: raport z wynajmu domów i apartamentów wakacyjnych w sezonie zimowym 2015/2016

Polacy cały czas wierni austriackim ośrodkom narciarskim

Na zimowy urlop polscy Klienci Interhome niezmiennie od kilku już lat najchętniej wybierają austriacki Tyrol, gdzie spędzają przeważnie jeden tydzień swoich ferii.

Tradycyjnie wiosną i jesienią specjaliści Interhome podsumowują miniony sezon, informują

o dokonanych rezerwacjach i prognozują nadchodzący sezon. Jak pokazuje aktualny raport (w terminie od 1. stycznia 2015 do 30. kwietnia 2016) 56% polskich Klientów wybiera Austrię na swój zimowy urlop. Następne w kolejności są Włochy, Francja, Hiszpania i Szwajcaria. Austriacki Tyrol, w którym swój zimowy urlop spędza 32% Klientów Interhome jest numerem jeden na liście 5 najpopularniejszych górskich regionów. Zaraz za nim plasuje się Region Salzburga (19%), a następnie Alpy Francuskie (7%), włoskie Trentino (6%) i ponownie austriacka Karyntia (2%).

Polscy Klienci Interhome w sezonie zimowym najchętniej wybierają apartamenty wakacyjne (81%) o standardzie 3 *** . Sporą popularnością cieszą się również oferty 2 **,

a wynika to z tego, że austriackie apartamenty - które są rezerwowane najczęściej- nawet jeśli zakwalifikowane na 2 ** reprezentują naprawdę dobry standard. Polacy najczęściej podróżują w grupie 4 – osobowej (42%) lub 6 – osobowej (30%) i spędzają na swoim zimowym urlopie jeden tydzień (82%). Na pobyty dłuższe niż tydzień decyduje się tylko 5% Klientów natomiast 12% rezerwacji stanowią tak zwane „krótkie pobyty” (3 noce). Oznacza to, że coraz chętniej Klienci Interhome decydują się na weekendowy wyjazd w góry. Przeciętny koszt jaki przeznaczany jest na zimowe wakacje to około 3.000 zł za wynajem apartamentu lub domu wakacyjnego na tygodniowy pobyt dla 4 – 6 osób.

Rzut oka na sezon letni 2016

Już od kilku sezonów absolutnym wakacyjnym hitem wśród polskich turystów jest Chorwacja. 43% wszystkich letnich rezerwacji stanowi właśnie ten kraj. Na drugim miejscu na podium plasują się Włochy (26%) a na trzecim miejscu Francja (9%). Poza podium, ale cały czas w pierwszej 5-ce są Hiszpania (8%) i Węgry (4%). Analizując najchętniej wybierane regiony

przodują Centralna Dalmacja i włoska Toskania.

Miłym zaskoczeniem jest fakt, że Polacy zaczęli intensywnie planować swoje letnie wakacje już na początku stycznia. Podobnie jak nasi zachodni sąsiedzi polscy turyści zaczęli zdawać sobie sprawę, że takie wcześniejsze planowanie wakacji gwarantuje większy wybór ofert w atrakcyjnej cenie.

>> Komunikat prasowy: wakacyjne - raport 2016

>> Domy i apartamenty wakacyjne - raport 2016