Dlaczego lepiej wybrać dom lub apartament wakacyjny niż hotel?

Jedyne takie wakacje...w domu!

Dodać na początku trzeba, że nie w domu byle jakim, ale położonym w bliskim sąsiedztwie Morza Śródziemnego, w ciepłym klimacie i otoczeniu zabytkowej (np. chorwackiej) infrastruktury. Albo w mieszkaniu położonym u stoku jednego z alpejskich szczytów w Szwajcarii. Nadal nie odpowiada? To może w centrum jednego z piękniejszych miast świata, w Barcelonie, niedaleko Camp Nou, Sagrada Familia czy Park Guell?

Możliwości najmu domu na wakacje są nieograniczone, a coraz więcej turystów decyduje się na to, by wakacje spędzić nie w hotelu, hostelu czy pod namiotem, ale w wynajętym apartamencie.

Zalety wynajmu domu na wakacje

Istnieje wiele plusów wynajmu mieszkania na czas zagranicznej podróży. Oto tylko niektóre z nich:

Swoboda – Twojego czasu nie regulują wycieczki, pory posiłków czy zabawy organizowane przez animatora. Oczywiście, w hotelu na śniadanie możesz przyjść, kiedy chcesz, ale każdy wie, że często kuchnia już o 9 świeci pustkami. Żaden przewodnik nie oznajmi Ci też, że nadszedł „czas wolny” – bo czy to nie brzmi absurdalnie: „czas wolny na wakacjach”? Przecież to przysłowiowe masło maślane. W czasie urlopu cały czas masz mieć dla siebie! Taką swobodę będziesz miał tylko w apartamencie. Nie będzie Cię ograniczała cisza nocna czy doba hotelowa. Będziesz Panem swojego czasu.

Intymność – w apartamencie wypoczynku nie przerwie Ci pokojówka czy dzieci sąsiada hałasujące na korytarzu.

Niskie koszty – niektóre państwa, jak na przykład Hiszpania, mierzą się z nadmiarem ofert na rynku mieszkaniowym, co sprawia, że ceny wynajmu lokalu na Costa Blanca często są takie same, jak cena wynajmu… nad Bałtykiem! Poza tym cena dotyczy zawsze całego lokalu, niezależnie od zakwaterowanej liczby osób. Nie ucierpisz też finansowo na pułapkach takich jak pełna lodówka w pokoju, gdzie płaci się 10 euro za jedną butelkę napoju.

Domowa atmosfera – na pewno znajdą się osoby, które lubią hotelowe przestrzenie, dystyngowane i eleganckie wnętrza, ale wiele turystów na wakacjach chce odpocząć od wkładanego na co dzień garnituru i pochodzić w japonkach. W wynajętym domu możesz ubierać się jak chcesz i nikt nie spojrzy się na Ciebie krzywo, bo nie założyłeś długich spodni do śniadania.

Większa przestrzeń – apartamenty mają często po dwa, trzy pokoje, a do tego dochodzi jeszcze salon i kuchnia.

Wyposażenie - apartamenty często posiadają wyposażenie do wypoczynku na plaży. Nie musisz się martwić, że nie starczy dla Ciebie leżaków na plaży lub w hotelowej wypożyczalni zabraknie parasolów.

Poczucie miejscowego klimatu – hotele na całym świecie proponują tę samą atmosferę, ten sam język angielski i te same ustandaryzowane warunki, niezależnie czy odpoczywasz w Europie czy na Wschodnim końcu Azji. Tymczasem wynajęcie apartamentu często wiąże się z tym, że poznajesz ich właścicieli, którzy oprowadzą Cię po okolicy i opowiedzą o regionie.

Możliwość zabrania zwierząt – oczywiście nie w każdym przypadku, ale szansa na to, że właściciel pozwoli nam zabrać psa czy kota jest dużo większa w apartamencie.

.