Praga

Domy i apartamenty wakacyjne Praga

Praga

Niespotykane bogactwo zabytków, klimatyczne uliczki i dobre jedzenie - to tylko kilka powodów, dla których warto wybrać się na zwiedzanie Pragi. 

To wspaniałe miasto i jedna z najpiękniejszych stolic Europy z jednej strony zachwyca rozwojem i postępowością, z drugiej zaś poszanowaniem tradycji i dbałością o dziedzictwo kulturowe. Weekend w Pradze to świetny pomysł, chociaż to na pewno nie wystarczy, aby zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca w tym mieście. Warto przyjechać tutaj po raz kolejny i zwiedzić stolicę Czech od podszewki. 

Zabytki Pragi

Ulice miasta dumnie prezentują bajeczną mozaikę zabytków z różnych epok. Na praskiej Starówce, położonej na prawym brzegu Wełtawy, znaleźć można liczne obiekty architektoniczne z czasów gotyku, renesansu, baroku czy secesji. Po dzień dzisiejszy można podziwiać tu Ratusz Staromiejski z XIV wieku, powstały w 1348 roku Uniwersytet Karola, klasycystyczny Teatr Stanowy czy gotycki Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem.


 

Złota Uliczka Hradczany PragaZłota Uliczka na Hradczanach w Pradze Pobyt w komfortowym apartamencie wakacyjnym w Pradze to również niepowtarzalna okazja do zwiedzenia innego magnetyzującego miejsca na mapie stolicy Czech - Hradczan. Ta XIV-wieczna dzielnica, położona na lewym brzegu Wełtawy, oczarowuje monumentalnymi budynkami Zamku Królewskiego, Katedry św. Wita, Kaplicy św. Krzyża, Pałacu Schwarzenbergów czy barokowego kompleksu budynków sakralnych Loreta. Z dzielnicą Hradczany nieodzownie związana jest barwna Zlatá ulička czyli Złota Uliczka, która dwniej nazywała się ulicą Złotniczą (Zlatnická), gdyż była prawdopodobnie siedzibą miejscowych złotników. Spacer nią to naprawdę miłe przeżycie. 


Aby poznać osobliwe zakątki najpiękniejszych praskich dzielnic trzeba przeprawić się przez rozdzielające je wody Wełtawy. Już z daleka nad rzeką dostrzec można Wieżę Mostową, która wyznacza początek jednego z najsłynniejszych światowych zabytków - Mostu Karola. Wzniesiony w XV wieku, według projektu Petera Parlera, stanowi symbol miasta, a zarazem najczęściej odwiedzany obiekt na turystycznej mapie Pragi. Na liczącym sobie 520 metrów długości moście znajduje się blisko 30 figur przedstawiających znane i zasłużone postaci z historii miasta. Przemierzając Most Karola nie można zapomnieć o dotknięciu posągu Jana Nepomucena. Legenda głosi, że niesie to ze sobą wielkie szczęście.


Zatrać poczucie czasu wśród rozległych terenów rekreacyjnych Pragi


Zielone brzegi Wełtawy uwodzą mnogością malowniczych terenów, które zachęcają do beztroskiego wypoczynku. Park Królewski, Park Letni, wzgórze Petřín czy Ogród Różany przy zamku na Hradczanach to miejsca, które zachwycą wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury. Serca poszukiwaczy mocniejszych wrażeń z pewnością skradnie zaś Fontanna Křižíkova. Choć jej historia sięga 1891 roku, to początki jej sławy zrodziły się dopiero sto lat później, po rekonstrukcji obiektu. Od tego czasu kilkanaście obiegów wodnych, dziesiątki pomp, tysiące wodnych dysz i 1248 barwnych reflektorów podwodnych tworzy tu jeden z najpiękniejszych spektakli światła i wody w skali Europy.


Praga w 3 dni? Co koniecznie zobaczyć

Jak wspomnieliśmy wcześniej Praga to takOrloj czyli zegar astronomiczny to jedna z atrakcji Pragi interesujące miejsce, że nie ma możiwości, aby zobaczyć wszystkie ciekawe zakamarki tego miasta. Można jednak poczuć jego atmosferę i nabrać apetytu na więcej. Jeśli macie zamiar spędzić w Pradze weekend lub przedłużony weekend to obowiązkowo na liście do zobaczenia i do zrobienia muszą się znaleźć:  • kompleks królewski Hradczany
  • Złota Uliczka
  • Most Karola
  • Letenské sady i punkt widokowy na mosty na Wełtawie przy restauracji Hanavský pavilon 
  • Výtopna – Railway Restaurant - gratka dla miłośników kolei - tutaj Wasze zamówienie do stolika dowiezie pociąg 
  • praski zegar astronomiczny - Orloj 
  • wypić wyborne czeskie piwo z widokiem na Pragę 


Czeskie piwo i widok na PragęWspaniałe czeskie piwo z widokiem na Pragę to również jedna a trakcji miasta 

 

Noclegi w Pradze

Czy to tylko na weekend czy na dłużej apartamenty w Pradze to świetna opcja, aby zwiedzić i poczuć prawdziwą atmosferę miasta. Swobodnie, we własnym tempie można zwiedzać te najbardziej znane atrakcje Pragi i odkrywać te całkiem nieznane podczas długiego spaceru "bez celu" po mieście. Noclegi w Pradze to komfort, swoboda i niezależność. Można zarezerować mieszkanie w ścisłym centrum miasta i być blisko tych największych atrakcji miasta lub zdecydować się na nocleg bardziej na przedmieściu, gdzie róznież czeka sporo zakamarków do odkrycia. 


 

Tylko wybrane i sprawdzone oferty

Jakość jest naszym najwyższym priorytetem

Każda nasza oferta jest sprawdzana przez pracowników biur lokalnych, by zagwarantować najwyższy standard i udany urlop.

Gwarantowana dostępność i serwis na miejscu

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Wszędzie tam, gdzie znajdują się nasze biura lokalne, odbiór kluczy odbywa się za pośrednictwem naszych pracowników, którzy czekają, by udzielić dodatkowych informacji, polecić najlepszą restaurację czy podzielić się swoim doświadczeniem.

Niezapomniane wakacje

Prywatność i swoboda gwarantowane

Interhome to urlop na własnych zasadach. Żadnych zbiórek i stałych godzin posiłków, w naszych domach i apartamentach wakacyjnych macie nie tylko pełną swobodę, lecz również mnóstwo miejsca dla całej rodziny i przyjaciół.

Dlaczego Interhome?

Ponieważ od 1965 roku realizujemy marzenia o idealnych wakacjach. Przemawia za nami szwajcarska jakość, przejrzysty system gwiazdek i doskonałe opinie od zadowolonych klientów. Rezerwując dom lub apartament wakacyjny z własnym dojazdem w jednym z 27 krajów z oferty Interhome można odkryć najpiękniejsze turystyczne zakątki. Z nami wyruszycie na rodzinne wakacje do Chorwacji i na Sylwestra w Zakopanem. Rozkoszujcie się więc wakacjami we Włoszech, wybierzcie się z nami na urlop w apartamencie we Francji lub spędźcie wymarzone wczasy z dojazdem własnym w willi w Hiszpanii. Odkrywajcie nowe smaki, obserwujcie podobieństwa i różnice kulturowe. Warto dać się zainspirować, wybrać idealną dla siebie ofertę i zarezerwować ją bez problemu online na stronie Interhome.

Swoboda, prywatność i komfort

Oferujemy sprawdzone, komfortowe mieszkania w miastach Europy na city-break, na rodzinne wakacje nad morzem, domy z prywatnym basenem, domki w górach na narty w Alpach i noclegi nad jeziorami. Zalet takiego indywidualnie zorganizowanego wypoczynku jest wiele. Największą jest jednak niczym nieograniczona swoboda. Żadnych terminów i ściśle wyznaczonych godzin. W pełni wyposażonej kuchni do indywidualnego użytku można swobodnie przygotować posiłki dla wszystkich towarzyszy wyjazdu.