Podlasie

Podlasie domy i apartamenty wakacyjne

Wakacje na Podlasiu

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać uroków tego magicznego regionu Polski to warto to nadrobić podczas najbliższego urlopu. Zarezerwuj dom wakacyjny na Podlasiu – najbardziej barwnym regionie Polski.

Puszcza Białowieska – prawdziwy skarb natury na Podlasiu 

Puszcza Białowieska to jedyny obiekt przyrodniczy w Polsce, który trafił na Żubr w Puszczy BiałowieskiejŻubr - król Puszczy Białowieskiej listę UNESCO. 1500 km2 kompleksu leśnego wraz zamieszkałą w nim zwierzyną: królem puszczy - żubrem, jeleniem, sarną, łosiem i wilkami to ewenement na skalę światową. W sercu puszczy znajduje się Rezerwat Ścisły - chroniony od ponad 100 lat obszar lasu, dzięki któremu można sobie wyobrazić jak wyglądała pradawna puszcza, zanim zaczęła się ingerencja człowieka w przyrodę. Tam natura żyje własnym rytmem a człowiek może być tylko cichym obserwatorem. Oprócz zwierzyny w puszczy zobaczyć można ponad 700 gatunków rzadkich, znanych tylko z puszczy gatunków grzybów oraz majestatycznych dębów. To punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników przyrody, ale warto mieć na uwadze, że Rezerwat Ścisły Białowieskiego Parku Narodowego można zwiedzać tylko z licencjonowanym przewodnikiem. Poza rezerwatem w parku jest wiele szlaków pieszych i rowerowych m.in. szlak kładka Żebra Żubra i Szlak Dębów Królewskich. Przy odrobinie szczęścia spacerując po puszczy uda się zobaczyć żubra. Jeśli jednak tak się nie stanie, to nic straconego, bo można je zobaczyć w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, a oprócz nich również innych mieszkańców puszczy a wśród nich ewenementy jak koniki typu tarpana lub żubronie, czyli sztuczny mix krowy i żubra. W sezonie letnim w Białowieży można wypożyczyć rowery i zwiedzać cały region na dwóch kółkach.

Inne atrakcje Podlasia


Drewniany dom na Szlaku Otwartych Okiennic na PodlasiuDrewniany dom i malowane okiennice na Szlaki Otwartych Okiennic

 

 

Będąc na Podlasiu warto wybrać się na wyprawę Szlakiem Otwartych Okiennic. Szlak obejmuje wsie Trześcianka, Puchły i Soce, w których mieszkańcy wyznania prawosławnego barwnie dekorują swoje domy i w ten sposób podtrzymują swoją tradycję. To naprawdę bardzo ciekawa trasa krajoznawcza. Region Podlasia to również Biebrzański Park Narodowy, w którym można zobaczyć łosie. Miłośnicy historii powinni zajrzeć do Tykocina i zwiedzić tamtejszy zamek króla Zygmunta Augusta. A po aktywnym dniu spędzonym na zwiedzaniu nie ma nic przyjemniejszego niż relaks na tarasie domu wakacyjnego na Podlasiu. Jeśli plamujecie wakacje w Polscewarto wziąć pod uwagę Podlasie - to naprawdę magiczne miejsce. Wakacje na Podlasiu z dziećmi

Planując wakacje z dziećmi warto wybrać odpowiedni nocleg i przygotować sobie listę atrakcji, które zaciekawią małych podróżników. Będąc na Podlasiu można zapewnić dzieciom sporo edukacji leśnej. Spacer po puszczy to nie tylko duża dawka świeżego powietrza, ale też mnóstwo wiedzy chłonionej tak „przy okazji”. Oczywiście na liście miejsc do zobaczenia powinien znaleźć się wspomniany wcześniej Rezerwat Pokazowy Żubrów, na którego terenie jest też plac zabaw. Wiele informacji z życia lasu dostarczy też inny leśny kompleks – Silvarium. To taki leśny park rozrywki, w którym można zobaczyć między innymi strigiforium czyli dom dla sów. Nie lada atrakcją nie tylko dla dzieci będzie z pewnością wycieczka kolejką wąskotorową na trasie Hajnówka-Topiło.

Król ziemniak czyli lokalna kuchnia Podlasia

Podlasie to region pełen wyjątkowych potraw i przekąsek, wśród których króluje kartacz, czyli pyza ziemniaczana z mięsnym nadzieniem. Kolejnym hitem podlaskiej kuchni jest kiszka ziemniaczana, babka ziemniaczana i zaguby, czyli podlaskie pierogi z farszem z ziemniaków, cebuli i boczku. Ze słodkości warto spróbować lokalnego sękacza (warstwowe ciasto pieczone na rożnie), mrowisko, czyli ciasto w kształcie kopca przypominające smakiem faworki i marcinka, czyli ciasta składającego się z kilkunastu warstw przełożonych śmietaną.

Urlop w domu wakacyjnym na Podlasiu

Podlasie to wspaniałe miejsce na niebanalny urlop. Dom wakacyjny na Podlasiu to nie tylko komfortowe lokum, ale też świetna baza wypadowa do zwiedzania okolicznych atrakcji regionu,

Tylko wybrane i sprawdzone oferty

Jakość jest naszym najwyższym priorytetem

Każda nasza oferta jest sprawdzana przez pracowników biur lokalnych, by zagwarantować najwyższy standard i udany urlop.

Gwarantowana dostępność i serwis na miejscu

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Wszędzie tam, gdzie znajdują się nasze biura lokalne, odbiór kluczy odbywa się za pośrednictwem naszych pracowników, którzy czekają, by udzielić dodatkowych informacji, polecić najlepszą restaurację czy podzielić się swoim doświadczeniem.

Niezapomniane wakacje

Prywatność i swoboda gwarantowane

Interhome to urlop na własnych zasadach. Żadnych zbiórek i stałych godzin posiłków, w naszych domach i apartamentach wakacyjnych macie nie tylko pełną swobodę, lecz również mnóstwo miejsca dla całej rodziny i przyjaciół.

Dlaczego Interhome?

Ponieważ od 1965 roku realizujemy marzenia o idealnych wakacjach. Przemawia za nami szwajcarska jakość, przejrzysty system gwiazdek i doskonałe opinie od zadowolonych klientów. Rezerwując dom lub apartament wakacyjny z własnym dojazdem w jednym z 27 krajów z oferty Interhome można odkryć najpiękniejsze turystyczne zakątki. Z nami wyruszycie na rodzinne wakacje do Chorwacji i na Sylwestra w Zakopanem. Rozkoszujcie się więc wakacjami we Włoszech, wybierzcie się z nami na urlop w apartamencie we Francji lub spędźcie wymarzone wczasy z dojazdem własnym w willi w Hiszpanii. Odkrywajcie nowe smaki, obserwujcie podobieństwa i różnice kulturowe. Warto dać się zainspirować, wybrać idealną dla siebie ofertę i zarezerwować ją bez problemu online na stronie Interhome.

Swoboda, prywatność i komfort

Oferujemy sprawdzone, komfortowe mieszkania w miastach Europy na city-break, na rodzinne wakacje nad morzem, domy z prywatnym basenem, domki w górach na narty w Alpach i noclegi nad jeziorami. Zalet takiego indywidualnie zorganizowanego wypoczynku jest wiele. Największą jest jednak niczym nieograniczona swoboda. Żadnych terminów i ściśle wyznaczonych godzin. W pełni wyposażonej kuchni do indywidualnego użytku można swobodnie przygotować posiłki dla wszystkich towarzyszy wyjazdu.